Навчально-науковий інститут філології

Центр мови гінді та індійської літератури

Центр мови гінді та індійської літератури створений у 2007 р. Діяльність центру здійснюється в тісній співпраці з Посольством Індії в Україні та товариством «Україна – Індія».

Основною метою діяльності підрозділу є популяризація мови гінді та індійської літератури в Україні; організація заходів, пов’язаних із навчально-методичною роботою викладачів-індологів, зустрічей, симпозіумів, конференцій, літніх шкіл та інших заходів.

Починаючи з 2011 р., центр проводить щорічну міжуніверситетську олімпіаду з мови гінді, переможці якої отримують фінансові призи від Посольства Індії в Україні. Найкращим студентам надається можливість навчатися протягом одного навчального року в Центральному інституті мови гінді (Індія) за кошти індійського уряду та продовжувати здобувати освіту в Індії паралельно з навчанням в магістратурі Інституту філології.

На базі центру проводяться літературно-музичні вечори, присвячені індійським письменникам, літературознавцям, а також зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Індії в Україні. Доброю традицією серед індологів стало щорічне проведення у вересні всесвітнього Дня мови гінді.

Окрім проведення наукових заходів, центр організовує індійські свята в Інституті, зокрема Холі – свято весни і яскравих фарб (у березні), Дівалі – головне індійське свято вогнів (у жовтні) та Байсакхі – святкування Нового року (у квітні).

Студенти гіндімовних груп за сприяння центру проходять стажування в Центральному інституті мови гінді в Делі і Агрі (Індія), беруть участь у конференціях і публікують статті в індійських електронних виданнях. Під час літніх канікул центр організовує для студентів поїздки до Індії.

На базі центру створений музичний гурт «Прелеста» (керівник – Ю.Ботвінкін), який у своїй творчості поєднує український фольклор з індійською медитативністю. За участю центру діє при Університеті студія класичного індійського танцю і театру.

Директор центру – к.істор.н. Ю.Ботвінкін.