Міжнародна академічна мобільність — можливість учасників освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іноземному закладі вищої освіти. Участь у програмах академічної мобільності можуть брати студенти (у т.ч. іноземці), викладачі, науковці та управлінський персонал університету.
Право на міжнародну академічну мобільність реалізується на підставі міжнародних договорів про співробітництво в галузі освіти та науки, міжнародних програм і проектів, договорів про співробітництво між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та іноземними університетами.
Основними видами міжнародної академічної мобільності, якими можуть скористатися студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, є:
а) ступенева мобільність — навчання в іноземному закладі вищої освіти для здобуття ступеня вищої освіти від двох або більше закладів вищої освіти (детальніше про це за посиланням);
б) кредитна мобільність — навчання в іноземному університеті-партнері для здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС) та / або відповідних компетентностей, результатів навчання (без здобуття кредитів ЄКТС), які будуть визнані у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Формами академічної мобільності студентів та аспірантів є:
а) навчання;
б) мовне стажування;
в) наукове стажування.
Міжнародна кредитна мобільність може бути реалізована в рамках двосторонніх програм обміну або в рамках спеціалізованих програм академічної мобільності (Еразмус+).
Формами академічної мобільності для викладачів і співробітників є:
а) участь у спільних проектах;
б) викладання;
в) наукові дослідження;
г) наукове стажування;
ґ) підвищення кваліфікації.
Міжнародна академічна мобільність викладачів і співробітників реалізується в рамках: