Навчально-науковий інститут філології

Єгипетський центр арабської мови та культури

Центр створено у 2008 р. Основною метою діяльності підрозділу є популяризація арабської мови, літератури та культури в Україні, сприяння у вивченні арабської мови та літератури, збагачення знань фахівців-арабістів про історію, культуру, мистецтво арабських країн, забезпечення навчальною, художньою, інформаційною літературою і періодикою студентів, аспірантів та викладачів Університету тощо.

Центр сприяє розвиткові міжнародного співробітництва Інституту філології. Так, із 2012 р. спільно з Посольством Єгипту в Україні організовуються кінолекторій для студентів-арабістів, зустрічі з відомими представниками культурних і академічних кіл арабських країн, а також видатними сходознавцями. Традиційними також стали щорічні заходи з нагоди дня народження видатного єгипетського письменника, лауреата Нобелівської премії Нагіба Махфуза та Міжнародного дня арабської мови.

Особливою гордістю центру та кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу є заснування (2015) і проведення щорічної міжнародної конференції з історії арабської літератури  ICHAL – International Conference on the History of Arabic Literature, до якої щороку долучаються сходознавці з-за кордону та з України. На базі центру та кафедри з 2013 р. в Інституті також проходить Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності: «Переклад (арабська мова)».

Підрозділ має власну бібліотеку, фонд якої постійно поповнюється за сприяння посольств арабських країн, акредитованих в Україні, та посольств України в арабських країнах, зокрема, в Саудівській Аравії та в Алжирі.

Центр надає інформаційну і організаційну підтримку студентам, викладачам університету та представникам інших ЗВО України щодо різних форм академічної мобільності, стажування, участі в наукових конференціях, конгресах.

Директор центру – О.Хоміцька.