Навчально-науковий інститут філології

Центр білоруської мови і культури імені В.Короткевича

Центр є базою підготовки студентів освітньої програми «Білоруська та українська мови і літератури, англійська мова», а також осередком популяризації та поглиблення знань про Білорусь. Розпочав свою роботу у 2009 р.

Центр координує співпрацю з університетами Республіки Білорусь; у рамках дії міжуніверситетської угоди з Білоруським державним університетом реалізується обмін студентами з білоруськими україністами.

Окрема увага приділяється підготовці та проведенню профорієнтаційних заходів. Із останніх – презентація Білорусі на Міжнародному фестивалі мов і культур (квітень 2016 р.), організація і проведення Всеукраїнського конкурсу для учнів шкіл «Що я знаю про слов’янські країни? Що я знаю про Білорусь?» (лютий–травень 2019 р.), Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка до казок В.Короткевича «Земля під білими крилами» до 90-річчя автора (листопад 2020 р.).

Організовуються численні літературно-мистецькі імпрези, культурно-мистецькі події, лекції: академіка НАН України Г.Півторака, проф. Варшавського університету А.Москвіна (листопад 2019 р.), проф. Білоруського держуніверситету І.І.Короткевич (січень 2020 р.); виставки: «До 90-річчя В.Короткевича» (листопад 2020 р.), «До 135-річчя Янки Купали» (березень 2017 р.); зустрічі: з ініціаторами відкриття україністики в БДУ, перекладачами Т.Кобржицькою та В.Рагойшею (травень 2019 р.) та ін.

Найбільший щорічний науковий захід, який організовує центр, – «Короткевичівські читання». У листопаді 2020 р. на базі центру відбувся Міжнародний круглий стіл «Був. Є. Буду» до 90-річчя В.Короткевича.

Директор центру – к.філол.н. Стеблина Леся Миколаївна

Посилання на сайт: https://sites.google.com/knu.ua/biloruscentr/

Електронна адреса: bel_centr@ukr.net

Телефон: (044) 239 31 35