Навчально-науковий інститут філології

Турецький дослідження та інформації

Центр був відкритий у 2003 р. за сприяння Посольства Турецької Республіки в Україні та Турецького управління співробітництва та розвитку при Кабінеті Міністрів Республіки Туреччина (ТІКА).

Бібліотека підрозділу є однією з найбільших в Україні. Її книжковий фонд налічує понад 4500 одиниць турецькою, кримськотатарською, азербайджанською, узбецькою мовами, серед яких і діалектна література урумів.

На базі центру працює розмовний клуб, здійснюється показ популярних турецьких фільмів, проводяться симпозіуми та круглі столи з найактуальніших проблем сучасної тюркології, літературні читання й поетичні вечори, присвячені вивченню творчості тюркських письменників, фотовиставки, майстер-класи з турецької й гагаузької кухонь.

Центр проводить зустрічі з визначними діячами науки, культури та мистецтва, науковцями, політиками й турецькими бізнесменами – потенційними роботодавцями. Серед високоповажних гостей центру – Нобелівський лауреат і відомий турецький письменник О.Памук, а також перша леді Республіки Туреччина – Е.Ердоган (2017).

Керівник центру – д.філол.н. І.Покровська.