Про Альянс

EUniWell – European University For Well-Вeing – один із 50 європейських університетських альянсів, відібраних для фінансування Європейською Комісією в рамках програми ERASMUS+ у 2020 році. До складу EUniWell входять одинадцять університетів, а саме: Бірмінгемський університет (Великобританія), Університет Кельна (Німеччина), Університет Флоренції (Італія), Національний інститут східних мов і цивілізацій (Іналко) (Франція), Університет Констанца (Німеччина), Університет Ліннея (Швеція), Університет Мурсії (Іспанія), Нантський університет (Франція), Університет Сантьяго-де-Компостела (Іспанія), Університет Земмельвайса (Угорщина) та Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Україна). Крім того, Альянс підтримують понад 100 асоційованих партнерів з усіх секторів суспільства. Київський національний університет імені Тараса Шевченка доєднався до Альянсу у 2022 році та є його асоційованим партнером у проєкті.

У листопаді 2020 року EUniWell розпочав свою трирічну пілотну фазу, під час якої Альянс прагнув розробити спільну дослідницьку та навчальну програму з питань благополуччя, дотримуючись його основної місії – зрозуміти, покращити, виміряти та збалансувати благополуччя окремих людей, громади, довкілля та суспільства в цілому на регіональному, європейському та глобальному рівнях.

У 2023 році Європейська комісія оголосила, що Альянс EuniWell отримає фінансування в рамках ERASMUS+ European Universities Initiative, що дає можливість EUniWell розвиватися як європейському університету і надалі бути провідним голосом із питань благополуччя. Упродовж наступних чотирьох років альянс EUniWell продовжить створювати нову парадигму вищої освіти, орієнтовану на багатовимірне благополуччя на індивідуальному, суспільному та глобальному рівнях. Міждисциплінарний та міжкультурний підхід має на меті надати студентам, дослідникам, викладачам та суспільству навички та знання, необхідні для вирішення складних проблем, із якими зіштовхується суспільство сьогодні – від психічного здоров’я людей до глобальної  зміни клімату.

Офіційна сторінка Альянсу

Сторінка Альянсу у Facebook

Сторінка Альянсу на LinkedIn

EUniWell 2030 – Рамка Стратегії і Питання Стратегії

EUniWell 2030 окреслює дорожню карту Альянсу EUniWell, як Європейського університету, орієнтованого на конкретну концепцію благополуччя. Документ встановлює рамки для діяльності, яка посилить вплив у дослідженнях і освіті, трансформаційну роботу на межі різнопланових інновацій, а також взаємодію із суспільством і внесок Fkmzyce у розробку політики.

EUniWell 2030_Strategy Framework_UKR

EUniWell в КНУ

Керівник EUniWell для КНУ – Ксенія Смирнова, д.ю.н, професор, проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництва)

Координатор EUniWell для КНУ – Роман Петюр, к.політ.н, доцент, начальник Відділу міжнародних зв’язків

Проєктний менеджер EUniWell для КНУ – Людмила Загоруйко, к.пед.н., доцент, провідний фахівець Відділу міжнародних зв’язків

Представник студенства EUniWell для КНУ: Юліана Мальчик, студентка географічного факультету

 

Адреса електронної пошти для листування: international@knu.ua

 

Оголошення та новини

Трансформаційна лідерська подорож: основні моменти першої фази Програми EuniWell Leadership Fellowship

A group of seventeen individuals are gathered in a room with a "#Research" sign, smiling for a team photo. They are dressed in casual and smart-casual attire, with a diverse mix of ages and backgrounds. The setting is indoors with natural light from windows.

Перша фаза програми EUniWell для лідерів завершився 25 січня під час особистої зустрічі в Кельнському університеті. Ця пілотна програма, проведена в рамках ініціативи EUniWell #Research, об’єднала 22 учасники з різним академічним досвідом.

Учасники були досвідченими дослідниками на різних етапах своєї наукової кар’єри, яких об’єднувало одне спільне прагнення: взяти на себе лідерські обов’язки або вдосконалити свої навички в рамках існуючих ролей. Метою програми був розвиток і вдосконалення лідерських навичок з особливим акцентом на благополуччя.

Для досягнення цієї мети в рамках Програми було застосовано цілісний підхід, пропонуючи поєднання коучингу, самоаналізу та самонавчання за допомогою веб-додатку, підтримки від колег та обміну досвідом між культурами та кордонами. Впродовж програми учасники заглиблювалися в такі важливі аспекти, як сприяння благополуччю на робочому місці, ефективне керівництво та комунікація в міждисциплінарних, міжсекторальних і різноманітних командах, а також створення робочого середовища, орієнтованого на здоров’я та розширення прав і можливостей.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка представляли Ірина Діденко, завідувач кафедри іноземних мов економічного факультету та Олена Підгрушна, завідувач кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови Навчально-наукового Інституту філології.

Відгуки учасників

Інформацію про вплив та ефективність Програми можна отримати безпосередньо від її учасників. Так, Альберто Муніос з Університету Мурсії підкреслює її цінність, зазначаючи: “Я вважаю, що програма була дуже цінною з точки зору досвіду, знайомства з людьми та обміну досвідом у різних академічних сферах. Я дуже рекомендую цю програму через те, що тут можна зустріти різні культури”.

Лорена, також з Університету Мурсії, підкреслила: “Ця програма дуже цікава не лише для того, щоб покращити свої лідерські навички, але й для того, щоб познайомитися з іншими людьми. З міжнародної та міжгалузевої точки зору тут можна багато чому навчитися”.

Олена, яка представляла Київський національний університет імені Тараса Шевченка, поділилася своїми думками: “Ця програма була дуже корисною для мене, і я отримала багато відгуків, які я збираюся використати у своїй ролі лідера. Я мала нагоду порефлексувати та пізнати себе, свої сильні та слабкі сторони, і я вважаю, що ця програма буде корисною для всіх, хто вже є лідером або планує ним стати в майбутньому”.

Відгуки учасників допомагають формувати та вдосконалювати програми Альянсу. Ці розповіді з перших вуст не лише демонструють індивідуальні подорожі в рамках Програми, але й сприяють постійному вдосконаленню та покращенню ініціатив Альянсу.

 

Молодь, благополуччя та пандемія Covid-19 – уроки на майбутнє від Комісії з питань політики EuniWell

Запрошуємо викладачів і студентів КНУ ім. Тараса Шевченка на відкриту лекцію «Молодь, благополуччя та пандемія Covid-19 – уроки на майбутнє від Комісії з питань політики EuniWell», яка відбудеться 17 жовтня 2023 року, о 16:00 за центральноєвропейським часом / 17:00 за київським часом у рамках серії відкритих лекцій Альянсу EuniWell.

 

Візуалізація даних та візуальний сторітелінг

Запрошуємо аспірантів пройти курс з наукових комунікацій Альянсу EUniWell «Візуалізація даних та візуальний сторітелінг» та дізнатись, як перетворити складні дослідження на захоплюючі візуальні історії.

Учасники курсу зможуть:

  • Ознайомитись із типами аудиторій та їхніми потребами.
  • Визначити найбільш цікаву частину своїх досліджень.
  • Отримати досвід розробки повідомлень про свої дослідження.
  • Налагодити зв’язки з іншими молодими дослідниками з університетів-членів EUniWell.