Студентський обмін можливий в рамках двосторонніх угод (меморандумів) про співпрацю між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та іноземним університетом-партнером. Зі списком іноземних партнерів можна ознайомитися за посиланням.

У рамках двостороннього співробітництва між університетами студент або аспірант може податися на навчання, стажування, здійснення спільної наукової роботи, участі у спільних проєктах тощо відповідно до умов двосторонньої угоди. Такий обмін оформлюється як академічна мобільність. Період такого обміну – від одного до чотирьох семестрів (загальна тривалість участі студента в програмах академічної мобільності не може перевищувати 50% періоду навчання на освітній програмі).

На період мобільності студент (аспірант) звільняється від оплати за навчання у приймаючому закладі, проте всі витрати на його перебування покриваються за рахунок власних коштів.

Для того, щоб узяти участь у двосторонній програмі обміну, Вам необхідно здійснити наступні кроки:

  1. Обрати закордонний університет-партнер.
  2. Зробити запит до університету-партнера щодо його можливості прийняти Вас на навчання (стажування) за обміном в рамках двосторонньої угоди.
  3. Якщо університет-партнер готовий прийняти Вас на навчання (стажування), необхідно звернутися академічного координатора на факультеті (в інституті) для підготовки подання на номінацію.
  4. Якщо факультет (інститут) погоджує Ваше навчання (стажування) за обміном, необхідно подати до відділу міжнародних зв’язків наступні документи:

– подання від факультету (інституту) на номінацію;

– резюме студента (аспіранта) англійською мовою;

– рекомендаційний лист від наукового керівника або викладача, який працював зі студентом (аспірантом) англійською мовою;

– мовний сертифікат, що підтверджує необхідний рівень володіння мовою для навчання (стажування) у приймаючому закладі;

– для бакалаврів: витяг із залікової книжки та завірений на факультеті (в інституті) переклад витягу на англійську мову

– для магістрів: копія диплому бакалавра з додатком;

– для аспірантів: копія диплому магістра з додатком;

індивідуальний графік, погоджений на кафедрі та з координатором академічної мобільності на факультеті (в інституті);

– підтвердження від приймаючого університету-партнера про готовність прийняти Вас на навчання (стажування) за обміном.