Навчально-науковий інститут філології

Центр італознавства

Центр створено у 2006 р.  в рамках угоди між КНУ імені Тараса Шевченка та Італійським інститутом культури в Україні.

Центром керує к.філол.н. О.Толстова.

Сьогодні центр італознавства – мовно-культурний осередок, що співпрацює з італійськими ЗВО, має підтримку Посольства  Італійської республіки та сприяє пізнанню західноєвропейських цінностей. Книжковий фонд центру постійно поповнюється. Викладачі, аспіранти та студенти Інституту мають можливість користуватися навчально-дидактичною, художньою та публіцистичною літературою, а також – аудіо- та відеоматеріалами. При центрі відбувається перегляд художніх фільмів італійською мовою, вебінари, конкурси. Щорічно підрозділ долучається до проведення Тижня італійської мови у світі. Постійно інформує про програми академічних обмінів, стипендії та навчання в Італії та всі заходи, пов’язані з вивченням італійської мови.

У різний час центр із лекціями відвідало багато високоповажних гостей – посли Італії в Україні,  президенти Асоціації італійської мови та культури «Італьямо»  (м. Ліворно, Тоскана), видатні науковці Національної академії Італії «Деї Лінчеї», директори Італійського інституту культури в Україні та багато інших професорів та лекторів університетів Риму, Генуї, Пізи, Мілана.

Гостями центру були італійські журналісти, культурологи, видавці, також письменники (А.Барріко, Ф.Альберті,  С.Перрелла та ін.).

Також у підрозділі відбуваються зустрічі для студентів і викладачів із видатними українськими дослідниками та науковцями. Серед гостей – перекладач, письменник, лауреат премії імені Максима Рильського, заступник міністра освіти України, член НАН України, проф. М.Стріха, завідувачка кафедри україністики  при департаменті європейських та інтеркультурних студій Римського університету «Ла Сап’єнца», знана італознавиця, перекладачка і культуролог, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка проф. О.Пахльовська, перекладачі М.Прокопович, А.Омельянюк, український скульптор і художник Є.Дерев’янко.