Навчально-науковий інститут філології

Центр іноземних мов

Це структурний підрозділ Університету, заснований у 2010 р. У 2010–2016 рр. підрозділ очолював М.Толстой, нині – д.філол.н. А.Бєлова.

Основними завданнями центру є надання послуг з вивчення сучасних іноземних мов з метою вдосконалення мовної компетенції студентів, мовної, професійної і комунікативної компетенції викладачів, підтримки міжнародної мобільності студентів і викладачів, підвищення загального рівня володіння сучасними іноземними мовами.

Центр пропонує курси з вивчення європейських і східних мов А1-С1 рівнів, зокрема з англійської, німецької, французької, іспанської, італійської, новогрецької, шведської, білоруської, болгарської, польської, хорватської, чеської, сербської, російської, арабської, турецької, китайської, корейської, японської. На базі підрозділу здійснюється сертифікація викладачів і студентів з європейських мов на рівні В2. Також є спеціалізовані курси наукової англійської мови (Academic  English, Legal English), курс підготовки до міжнародних іспитів (Cambridge Assessment English).

У 2017 – 2019 рр. на базі підрозділу проведено три літні школи – української мови, російської мови та синхронного перекладу (мови – англійська, українська). До літніх мовних курсів були залучені викладачі кафедри української мови та прикладної лінгвістики: Л.Кравченко, С.Різник, В.Коломийцева.

Літня школа синхронного перекладу (2019) набула неабиякої популярності, у ній навчалися викладачі та студенти з українських ЗВО, фахівці з різних установ та агенцій. Викладали в ній фахівці Інституту філології з синхронного перекладу – С.Скрильник, Ю.Лобода, М.Гриценко, А.Шпигунов (випускник КНУ). Усі заняття проходили в кабінетах синхронного перекладу з метою ознайомлення слухачів з різним обладнанням і напрацювання необхідних навичок.

На курсах навчаються не лише українці, а й іноземці (Бельгія, Єгипет, Ірак, Іран, Китай, Ліван, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Уругвай, Франція).