Навчально-науковий інститут філології

Центр індонезійської мови та літератури

Заснований у 2015 р. за сприяння Посольства Республіки Індонезія. Центр та кафедра мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії, при якій діє підрозділ, єдині в Україні, на базі яких готують фахівців з індонезійської мови і літератури та перекладу.

         Співробітники центру за ініціативи Посольства Індонезії беруть активну участь у підготовці та проведенні різноманітних заходів: у святкуванні національних свят Індонезії (до річниці Дня Незалежності, Дня культури); у Фестивалі культур та кухні Азії; у заході, присвяченому культурі та туризму Індонезії, разом із Посольством Республіки Індонезія в Україні, компанією Qatar Airways та аеропортом «Бориспіль»; у фестивалях культури, благодійних ярмарках тощо.

Центр регулярно відвідують делегації – представники посольств, професори університетів Індонезії, журналісти, діячі культури. Викладачі індонезійської мови активно долучаються до обговорень з індонезійської історії та культури, до програм освітньої співпраці.

Раз на рік центр організовує зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Індонезія в Україні.

Завдяки співпраці з Міністерством освіти і науки Індонезії з 2013 р. студенти мають нагоду поринути в атмосферу Індонезії та попрактикувати мову, яку вивчають в інституті, за стипендіальною програмою «Darmasiswa».

З початку відкриття освітньої програми в Інституті 27 студентів були на стажуванні в екзотичній країні. З 2017 р. для наших випускників бакалаврату стало можливим вступати до магістратури індонезійських університетів за стипендіальною програмою KNB Scholarship з отриманням диплома в Індонезії. Наразі ступінь магістра в індонезійському ЗВО м. Джогджакарта вже здобули троє випускників-бакалаврів Інституту філології.

За час існування центру викладачі підготували підручник з теоретичної граматики індонезійської мови, антологію поезії ХХ ст., написали та видали в наукових виданнях України 9 статей з індонезійського мовознавства, взяли участь у 2-х міжнародних науково-практичних конференціях.

Директор центру – к.філол.н. П.Хімаван.

Посилання на сайт:

https://sites.google.com/knu.ua/indonez-centre/

Інстаграм: https://www.instagram.com/indonesian_center_knu/?igshid=1ei5iykj40uuc

Електронна адреса: likatsybulska@gmail.com

Телефон: (044) 239-31-95