Навчально-науковий інститут філології

Центр хорватської мови та культури

Цей центр – «наймолодший» при кафедрі слов’янської філології, створений у 2020 р. за сприяння Посольства Республіки Хорватія в Україні, Міністерства науки та освіти Хорватії та спонсорської допомоги Почесного Консула Республіки Хорватія в Івано-Франківську, Почесного Консула Республіки Хорватія в Одесі, Почесного Консула Республіки Хорватія в Донецьку.

Заснування центру стало логічним продовженням багаторічної плідної співпраці кафедри з Посольством Республіки Хорватія в Україні, Міністерством науки та освіти Хорватії, Загребським університетом.

Центр створено з метою подальшого розширення українсько-хорватських зв’язків у сфері освіти, науки, літератури та культури, забезпечення максимально сприятливих умов для кращого вивчення хорватської мови та літератури, поглиблення наукової співпраці з університетами та академічними установами Хорватії, координації співпраці за програмою Еразмус+ з Загребським університетом, як платформа для проведення зустрічей із провідними хорватськими та українськими вченими, поетами, письменниками, перекладачами, діячами культури.

Підрозділ має власний бібліотечний фонд, а також медіатеку, якими можуть користуватися всі охочі.

Директор центру – к.філол.н. О. Дзюба-Погребняк.