КНУ учасник ініціатив інновації в освіті, що проводились в Університеті Лас-Пальмас-Гран-Канарія (Іспанія)
КНУ учасник міжнародного проекту з впровадження інновації в освіту від European Reform University Alliance
Однією з головних цілей міжнародного альянсу універстетів European Reform UniversityAlliance (ERUA) є розвиток міжнародних освітніх ініціатив з метою формування у студентів, які здобувають вищу освіту в університетах-партнерах ERUA, кретивних та інноваційних підходів та формування ідей для вирішення потреб суспільства.
У міжнародному альянсі університетів ERUA співпрацюють University of Paris 8 Vincennes – Saint-Denis (Paris, France), University of the Aegean (Aegean Islands, Greece), New Bulgarian University (Sofia, Bulgaria), SWPS University (Warsaw, Poland), Mykolas Romeris University (Vilnius, Lithuania), University of Las Palmas de Gran Canaria (Las Palmas, Spain), University of Macerata (Macerata, Italy), European University Viadrina Frankfurt (Oder) (Frankfurt (Oder), Germany). За напрям розвитку проблематики з впровадження інновацій в освіту та розробку сучасник методик навчання альянсі ERUA відповідає SWPS University.
Університет Universidad de Las Palmas de Gran Canaria (ULPGC), у співпраці SWPSUniversity, був гостинним господарем для учасників програми мобільності та проведення тренінгів ERUA & Academic Innovation Laboratory для освітньо-педагогічних працівників університетів-партнерів консорціуму. Зустріч проходила в рамках проекту «ER-UA. Посилення співпраці з українськими університетами в рамках Ініціативи європейських університетів», у період з 19 по 24 листопада 2024 року. Участь у роботі Освітньої інноваційної лаботарії взяли представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Сумського державного університету, Національного технічного університету України, КПІ ім. Ігоря Сікорського, Університету «КРОК». Участь представників українських університетів-партнерів фінансувалась Національним агентством академічних обмінів Польщі (NAWA).
Представники ЗВО з України
У перший день для представників університетів була організована екскурсія по кампусу ULPGC. У ході екскурсії учасники ознайомились з історією університету, відвідали історичні місця університету, прослухали аматорські лекції з сучасного дизайну та сталого розвитку, побували в підрозділах ректорату, де переговорили із колегами про налагодження подальшої співпрації, у міжнародному відділі, відділі освіти та науки обговорили можливості розвитку спільних освітніх та наукових проектів.
Упродовж другого дня заходу представники університетів взяли участь у міжнародній конференції InnoEducatic, присвяченій інноваціям у вищій освіті та спеціальній сесії “InnoEducaTIC 2024-ERUA2”. Основна тема конференції InnoEducatic— «На шляху до академічної лабораторії інновацій: консолідація інноваційних методів, розробка спільного заклику». На етапі підготовки до участі у конференції представники університетів-партнерів альянсу підготували наукові публікації щодо розробки в своїх університетах інноваційних шляхів, методів, методик, інсрументаріїв тощо, які використовуються в освіті.
Впродовж конференції доповідачами від університетів-членів ERUA та українських ЗВО було продемонтсровано застосування таких сучасних активних методологій в освіті як: освіта для сфери послуг (Service Learning), гейміфікація (Gamification), кооперативне та спільне навчання (Cooperative and Collaborative Learning), проектне навчання (Project Based Learning), перевернутий клас (Flipped Classroom), інші методики (Other methodologies).
Учасники конференції обговорили інноваційні методології та нові освітні ресурси, які можуть покращити процеси викладання, навчання та дослідження. У цьому контексті особливого значення набула спеціальна сесія “InnoEducaTIC 2024-ERUA2” та ERUA2, присвячена різноманітним ініціативам, спрямованим на сприяння дослідницьким та освітнім інноваціям через міжуніверситетську співпрацю.
Представники від Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор факультету комп’ютерних наук та кібернетики, доктор технічних наук, професор Володимир Заславський та кандидат політичних наук, доцентка кафедри міжнародного регіонознавства Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Юлія Цирфа виступили із доповіддю «Implementation of the Type-Variety Principle in Modern Teaching and Learning Methods andRealization of Scientific Research». У презентації були представлені наукові та освітні розробки, приклади впроваджень в університеті модулів освітніх програм з інновацій на основі принципу різнотипності, як принципу системного аналізу, моделі міждисциплінарного підходу в освіті, співпрацю студентів із різних факультетів, організацію проведення міжнародних шкіл по інноваціях, організацію мобільності студентів та викладачів університету.
На конференції доповідачі із університетів-партнерів у своїх доповідях ознайомили з досвідом закордонних ЗВО щодо розробки та впровадження в освіті інноваційних методів викладання та навчання, особливостями міжнародного маркетингу та стратегій розвитку освітньої сфери, запровадження технологій штучного інтелекту, використання та опрацювання наявних та новітніх освітніх методик, їх використання в процесі навчання. Брали участь у дискусіях, обговоренні презентацій та методів навчання і викладання, напрацювань міжнародних проектів щодо новітніх методів та практик навчання, підготовки та проведення шкіл, бізнес практик, проектного підхолу тощо.
На третій день учасники з університетів консорціуму ERUA зустрілися з представниками українських університетів, які приїхали до Лас-Пальмас завдяки «ER-UA Посилення співпраці з українськими університетами в рамках Ініціативи європейських університетів». Обговорювались питання розвитку співпраці між альянсом ERUA та університетами-партнерами з України у сфері міжнародної освіти. Під час зустрічі учасники обговорили інновації в освіті, спільну платформу електронного навчання та нові педагогічні ініціативи, які зараз розробляє ERUA.
Після зустрічі була організована екскурсія по видатним місцям Лас Пальмаса.