Новини

Підводимо підсумки. Результати роботи літньої школи «Вступ до німецького та європейського права».

З 8 по 18 липня 2024 року студенти-правники Київського національного університету імені Тараса Шевченка проходили стажування в літній школі «Вступ до німецького та європейського права», яка відбулася в трьох містах: Бонні, Страсбурзі та Брюсселі.

У заході взяли участь 9 студенток з Навчально-наукового інституту права та Навчально-наукового інституту міжнародних відносин. Літня школа стала можливою завдяки сприянню Німецького фонду міжнародного правового співробітництва /Deutsche Stiftung für internationale rechtliche Zusammenarbeit e.V. ( IRZ).

Учасниці отримали теоретичні та практичні знання про німецьке право, право Європейського Союзу та визначну роль різних правничих інституцій Європи. Програма була насиченою і цікавою, включаючи зустрічі з фахівцями та заняття, проведені відомими юристами і правознавцями. Лекції охоплювали теми, такі як «Держава і конституційне право», «Судова структура в Німеччині», «Основи німецького кримінально-процесуального права» та інші.

Окрім аудиторних занять, студенти відвідали провідні європейські інституції, суди та органи влади. Візити до інституцій ЄС, таких як Європарламент, Єврокомісія та Рада ЄС, справили враження своїм масштабом і значущістю. Під час візиту до Регіонального суду в Бонні студенти брали участь у судових засіданнях, що дозволило побачити практичне застосування правових теорій. Неймовірний досвід був отриманий під час візиту до Європейської Комісії та Європейської Ради в Брюсселі, де студентів вразила ефективність судових засідань та повага до всіх учасників процесу.

Учасниці мали змогу поспілкуватися з представниками інституцій з питань стратегії реалізації правових норм ЄС. Знайомство з Боннським університетом дало змогу зануритися в освітню атмосферу німецького вишу та надихнуло на подальше навчання.

Літня школа не лише розширила знання, але й надихнула на подальший професійний розвиток. Отриманий досвід стане потужним стимулом для адаптації українського законодавства до стандартів ЄС. Це допомагає краще зрозуміти правові аспекти на шляху до євроінтеграції України, а також вказує на зміни, які нас очікують, до чого маємо прагнути і яких результатів хочемо досягти.

Більше інформації на сайті організаторів літньої школи