Новини

Стартова зустрічі з міжнародними партнерами у Варшавському університеті в рамках проєкту NAWA «Solidarity with Ukraine»

З 25 по 26 квітня 2024 року делегація Київського національного університету імені Тараса Шевченка на чолі з проректоркою з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Ксенією СМИРНОВОЮ взяла участь у стартовій зустрічі у Варшавському університеті в рамках проєкту NAWA «Solidarity with Ukraine».

Київський національний університет імені Тараса Шевченка представляли заступник директора Навчально-наукового інституту права Євген ГЕРАСИМЕНКО, заступниця декана економічного факультету Людмила АНІСІМОВА, співробітники відділу міжнародних зв’язків Надія СЕРЬОГІНА та Марина МАРЦИНЮК-КОЛЯДА, а також Провідний науковий співробітник Науково-дослідної лабораторії проблем фінансового забезпечення військ Науково-дослідного відділу військово-гуманітарних досліджень Науково-дослідного центру Військового інституту Кіра ГОРЯЧЕВА.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся проф. Самбор ГРУЧА, Проректор із взаємодії та роботи з персоналом Варшавського університету та координатор проєкту Доктор Пьотр Кепські – директор Департаменту програм для інституцій Національного агентства академічних обмінів Польщі (NAWA). Під час зустрічі Ізабелла КРАТЦ, генеральний секретар Альянсу 4EU+, ознайомила учасників із основними завданнями Альянсу, та результатами його роботи. Заступниця начальника Відділу міжнародних зв’язків Варшавського університету Клементина КЄЛАК розповіла про історію створення Альянсу та пріоритетні напрямки його роботи.

З подякою до учасників семінару звернулася Ксенія СМИРНОВА: «КНУ цінує й стратегічно вибудовує співробітництво з Альянсами європейських університетів. Цей проєкт за підтримки NAWA є ефективним механізмом інтернаціоналізації наших університетів. Спільні заходи, проєкти, конференції та круглі столи, які заплановані на поточний рік, стануть ще одним міцним містком між університетами-партнерами».

Новий досвід отримали учасники воркшопу на тему: «Штучний інтелект: практичне вивчення створення мовних моделей, інструментів та нарис етики. Де ми є і куди ми прямуємо», який провів доктор Колін ЛЬЮЇС. Під час воркшопу висвітлювались питання потенціалу штучного інтелекту, його значущості та ключової ролі в науці майбутнього. Обговорювалися питання етичного використання штучного інтелекту та можливості його застосування в освіті та навчанні.