
В 2023 році Київський національний університет імені Тараса Шевченка вперше реалізував програму віртуальних обмінів.
Упродовж п`ятьох місяців 30 студентів брали участь у програмі віртуальних обмінів NICE (Network for Intercultural Competence to facilitate Entrepreneurship)
В програмі взяли участь студенти наступних інститутів та факультетів:
- Навчально-наукового інституту міжнародних відносин
- Навчально-наукового інституту філології
- Навчально-наукового інституту журналістики
- Навчально-наукового інституту права
- Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби
- Навчально-наукового центру “Інститут біології та медицини”
- економічного факультету
- факультету психології
- факультету інформаційних технологій
- філософського факультету
- механіко-математичного факультету
Участь студентів КНУ в цій програмі стала можливою завдяки партнерству КНУ з Единбурзьким університетом.
Унікальність NICE полягає в поєднанні інноваційних методів навчання та теоретичних знань, орієнтованих на проектну роботу команд. Допомогу студентським командам надавали фасилітатори – представники університетів, яких було відібрано на основі конкурсу. Фасилітатори надавали підтримку студентам в їхніх дослідницьких пошуках, спостерігали за діяльністю в групах, мотивували учасників та допомогали їм у роботі над проєктом.
Від КНУ в програмі брали участь чотири фасилітатори, а саме:
- Марта Коновалова (к.політ.н., доцент кафедри міжнародних організацій та дипломатичної служби Навчально-наукового інституту міжнародних відносин)
- Дмитро Березовський (студент факультету психології)
- Мілена Белцька (студентка факультету соціології)
- Діана Ярова (студентка Навчально-наукового інституту права)
Програма NICE складалася з двох частин: онлайн-модулів і літньої школи.
Онлайн-модулі
Перша частина, яка тривала з 15 березня по 30 червня 2023 р., проводилася у форматі онлайн-модулів. Заявки на участь в програмі подали більше 60 студентів. Відбірковою комісією, яка складалася з викладачів Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, Навчально-наукового інституту філології, факультету комп’ютерних наук та кібернетики, економічного факультету було відібрано 30 студентів.
Учасники програми, працюючи в тісній синергії зі студентами Единбурзького університету, Університету Амстердаму, Університету Падуї, а також Університетського коледжу Дубліну реалізовували командні інноваційні бізнес-ідеї, застосовуючи міжкультурний підхід для розвитку підприємництва та вирішення цілей сталого розвитку, які постають перед сучасним суспільством.
Літня школа
Друга частина передбачала участь у літній школі в Університеті Падуї з 2 по 9 липня 2023 року. До літньої школи було відібрано 15 найбільш активних та успішних учасників віртуальної частини, які гідно представили Університет серед інших провідних університетів Європи.
Насичена програма літньої школи поєднала теми міжкультурної співпраці та соціального підприємництва з метою вирішення проблем сталого розвитку в громадах. Студенти долучилися до інтерактивних занять, тренінгів з розвитку навичок підприємницької компетентності в інтернаціональних групах, розробили власний проєкт та успішно презентували його. Учасники отримали цінний досвід міжкультурної комунікації та розвинули свої соціальні навички.
З боку КНУ проєкт координували:
- Роман Петюр
- Надія Серьогіна
- Олена Курченко
- Людмила Загоруйко
- Діана Ярова