Оголошення

Серія відкритих лекцій EUniWell

Urbicide

У рамках серії відкритих лекцій EUniWell професор Костянтин Мезенцев виступить з темою “Урбіцид, повсякденне життя та повоєнне відновлення міст” у четвер, 15 червня 2023 року, о 15:00 CEST / 14:00 BST.

 

Лектори: Костянтин Мезенцев, професор, Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Модератор: Професор Ксенія Смирнова

 

Про цю лекцію:

Глобальні геополітичні протистояння проявляються в окремих містах, а війна урбанізується. Повномасштабне російське вторгнення в Україну змінило архітектуру безпеки Європи і, фактично, всієї планети. Водночас, поряд з глобальними масштабами, ця війна змінила повсякденне життя кожного українського міста.

Урбіцид – це цілеспрямоване руйнування створеного середовища. Попри розмаїття форм і концепцій, пов’язаних з урбіцидом, він має деякі спільні риси, такі як невибірковість, одночасне руйнування символічних і буденних, звичних місць, як фізичних структур, так і цінностей, спрямований на “вбивство” гетерогенної урбаністики заради неї самої, і навіть будучи ретельно спланованим, спричиняє реконфігурацію міських просторів у несподіваних напрямках.

Лекція складається з двох частин. Перша охоплює зміну повсякденного життя під час війни і те, як люди розуміють те, що сталося з ними та їхніми містами, через індивідуальний досвід, травми і страхи. Друга зосереджена на післявоєнних очікуваннях і можливих шляхах зцілення міст через вирішення проблеми “важкої спадщини” та перетворення травмованих міст на міста добробуту.

 

Про лектора:
Костянтин Мезенцев – професор і завідувач кафедри економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Його останні дослідження присвячені трансформації пострадянських міських регіонів та міст, публічним просторам та джентрифікації новобудов, приміському розвитку, міській геополітиці та проблемам внутрішньо переміщених осіб. Він є співредактором книги “Урбаністична Україна: В епіцентрі просторових змін (2017) і нещодавно долучився до написання книги Т. Кузьо, П. Д’Аньєрі та С. Жука “Форпост України: Дніпропетровськ і російсько-українська війна (E-International Relations, 2021). Бере участь у міжнародному мультидисциплінарному дослідницькому проєкті “Українські міста геополітичного розлому: міські ідентичності, геополітика та міська політика” (2018-2023). Костянтин Мезенцев очолює Київський відділ Українського географічного товариства.

 

Приєднуйтесь до вебінару:

Zoom

ID зустрічі: 886 0636 2756

Код доступу: 24022022