Оголошення

MSCA4Ukraine: Open Science principles and practices

Цей вебінар організовано в рамках MSCA4Ukraine, програми стипендій, що фінансується ЄС для переміщених дослідників з України. Під час вебінару будуть розглянуті принципи та практики відкритої науки в ЄС, а також те, як відкрита наука може сприяти зміцненню української вищої освіти та дослідницького сектору. Відкрита наука визначається Виконавчим агентством ЄС з досліджень як “підхід до досліджень, заснований на відкритій спільній роботі, що підкреслює обмін знаннями, результатами та інструментами на якомога більш ранньому етапі та в найширших масштабах”. Він має потенціал для підвищення якості та ефективності досліджень і прискорення розвитку знань та інновацій шляхом обміну результатами, що робить їх більш придатними для багаторазового використання та покращує їх відтворюваність. Цей вебінар надає можливість дослідникам з України дізнатися більше про практики відкритої науки, про те, як публікуватися на видавничій платформі відкритого доступу, розробленій Європейською Комісією, і як відкрита наука може бути використана для сприяння реконструкції сектору вищої освіти України.

Під час вебінару будуть розглянуті такі питання:

  • Огляд відкритої науки в ЄС – доктор Вікторія Цукала, спеціаліст з питань політики у сфері відкритої науки, Європейська Комісія.
  • Путівник по платформі Open Research Europe – доктор Вікторія Цоукала, спеціаліст з питань політики у сфері відкритої науки, Європейська Комісія.
  • Внесок відкритої науки у відновлення сектору вищої освіти та досліджень в Україні – професор Сорен Ауер, директор Лейбніц-інформаційного центру науки і технологій, керівник дослідницької групи з науки про дані та електронних бібліотек Ганноверського університету ім. Лейбніца; Маргрет Планк, керівник лабораторії нетекстової інформації; Наталія Бутич, регіональний координатор у Східній Європі, Міжнародний офіс Ганноверського університету ім. Лейбніца.

Реєстрація доступна за посиланням.