Оголошення

Як написати та опублікувати свою статтю (Research Training Academy)

©David Parkins
©David Parkins

Шановні аспіранти!

Триденний тренінг «Як написати та опублікувати свою статтю» пояснює концепцію написання наукових статей та процедури їх публікації у міжнародних журналах. Подайте заявку до 1 квітня 2024 року, щоб розвинути свої навички наукового письма.

Цей тренінг представить поняття наукового письма та процедури публікації наукових робіт у міжнародних журналах. Аспіранти отримають практичні поради та вказівки щодо того, як структурувати наукову статтю, як її написати та опублікувати, пояснення кожного етапу процесу, від вибору відповідного журналу для вашої роботи до представлення результатів і цитування посилань. Ми працюватимемо над вашими навичками письма та обговорюватимемо важливі етичні питання у наукових публікаціях.

Цілі тренінгу

Після проходження тренінгу учасники:

  • знатимуть методи успішного написання наукових робіт
  • дізнаються, як організувати, окреслити та спланувати написання роботи
  • вмітимуть ефективно структурувати речення та абзаци
  • розумітимуть обов’язкові складові елементи наукової роботи та те, що повинен містити кожен елемент
  • підвищать свою обізнаність щодо етичних питань, пов’язаних з науковими публікаціями
  • матимуть уявлення про те, що потрібно для публікації в журналах з найвищими рейтингами

Зміст

  • Планування наукової роботи: окреслення, мотивація, зміст, новизна та оригінальність
  • Елементи наукової статті: анотація та назва, вступ, методи, результати, обговорення та висновок
  • Подання та публікація: вибір правильного журналу, публікація у впливових журналах, подання вашої статті, редакційні процеси, рецензування, схвалення до друку, звернення
  • Написання: речення, абзаци, подання тексту, стиль написання, лаконічність
  • Етика в наукових публікаціях: плагіат і фабрикація, авторство, посилання та цитування

Методи викладання

Тренінг проходить у форматі активного навчання, поєднуючи інформативні лекції у PowerPoint з практичними завданнями. Ці завдання передбачають редагування та вдосконалення кожного розділу вашої статті. Буде надано план тренінгу із вправами. Оскільки тренінг присвячений написанню наукових публікацій англійською мовою, то і проходитиме він англійською.

Завдання до початку тренінгу

Будь ласка, оберіть три-чотири нещодавні дослідницькі статті у вашій галузі знань з журналів, які ви зазвичай читаєте та в яких хочете опублікуватися. Скопіюйте їх і візьміть із собою. Просимо не обирати розділи із книг чи оглядові роботи.

Обрані дослідницькі статті повинні:

  • Бути написані дослідником/дослідницькою групою, що базується в англомовному закладі, в ідеалі – носіями англійської мови
  • Бути достатньо короткими (менше 15 сторінок формату А4, включаючи графіки та таблиці)
  • Бути пов’язаними з темою, яка є якомога ближчою до вашої власної теми та типу дослідження
  • Мати чітко визначені розділи вступу, методології, результатів і обговорення/висновків. Назви цих елементів можуть відрізнятися в різних галузях знань і журналах. Наприклад, “Methodology” може називатися “Procedure”, “Materials and Methods”, “Experimental” або інакше.

Дати тренінгу

  • Група 1: Чт, 11 квітня, 10:00-17:00 за київським часом ТА Чт, 18 квітня, 10:00-17:00 за київським часом ТА Чт, 25 квітня, 10:00-17:00 за київським часом
  • Група 2: Пн, 29 квітня, 10:00-17:00 за київським часом ТА Пн, 13 травня, 10:00-17:00 за київським часом ТА Пн, 27 травня, 10:00-17:00 за київським часом

Загальна тривалість: 18 годин (3 дні)

Викладач тренінгу

Gabriele Hess-Fernandez, старший науковий журналіст, головний редактор і викладач Нантського університету

Процес подачі заявки

Кінцевий термін подачі заявок: 1 квітня 2024 року

Просимо подавати заявку за посиланням.

Кандидати можуть подати заявку, лише якщо вони зможуть бути присутніми всі 3 дні тренінгу.

Щоб приєднатися до тренінгу, учасники повинні прийняти запрошення викладача тренінгу та увійти за наданим посиланням Google Classroom. Викладач завантажуватиме презентації та робочі матеріали в Classroom до початку занять та безпосередньо під час тренінгу. Якщо учасник не може ввійти, використовуючи свою університетську адресу електронної пошти, він може спробувати приєднатися за допомогою облікового запису Gmail. У випадку виникнення будь-яких труднощів, просимо якнайшвидше зв’язатися з командою організаторів.