Еразмус+  – програма Європейського Союзу, яка дає можливості студентам, аспірантам, викладачам та адміністративному персоналу брати участь у міжнародній кредитній мобільності з метою навчання, стажування, викладання, учасникам  долучатися до реалізації проектів, покликаних розвивати внутрішній потенціал вищих навчальних закладів, розробляти нові, інноваційні та міждисциплінарні підходи до викладання і навчання, розробляти і впроваджувати інноваційні практики у сферах освіти, професійної підготовки та молоді на організаційному, місцевому, регіональному, національному або європейському рівнях, підтримувати напрацювання Європейського Союзу в сфері освітньої політики задля досягнення кращого системного розвитку і впливу, активізувати євроінтеграційний дискурс та поширювати ідеї Об’єднаної Європи, підтримувати молодь і спорт.

Детальніше про програму можна дізнатися на офіційному веб-сайті Національного Еразмус-Офісу України за посиланням.

 

ЕРАЗМУС+: ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ?

Якщо ти зацікавлений навчатися або стажуватися за кордоном, прагнеш відкрити нові горизонти знань та розширити культурний світогляд, то бери участь в програмі міжнародної академічної мобільності Еразмус+. Учаснику програми передбачається виплата гранту на реалізацію мобільності, яка може покривати витрати на проживання та зворотній квиток. 

Сторони, які задіяні у реалізації студентської мобільності

З чого почати?

Найактивніший період проведення конкурсів восени – з жовтня по грудень, весною – з березня по червень. Оголошення публікуються на офіційній сторінці відділу міжнародного співробітництва в Facebook  та на каналі відділу в Telegram. Якщо ти береш участь в конкурсі восени, то навчатися їдеш на весняний семестр, а якщо подаєшся весною, то на осінній семестр наступного навчального року. Тож, для того, щоб бути в курсі всіх актуальних пропозицій, тобі слід підписатися на наші інтернет-джерела:

  • Сторінку у facebook – Office for International Cooperation, @irotsnuk
  • Канал в Telegram – Office for International Coopeartion, t.me/IRO_TSNUK

Оголошення також публікуються на сайті відділу міжнародного співробітництва у розділі ОГОЛОШЕННЯ та відділу академічної мобільності у розділі АКТУАЛЬНІ ПРОПОЗИЦІЇ (mobility.univ.kiev.ua), офіційних сайтах факультетів/інститутів.

В оголошенні конкурсу звертай увагу на предметні напрямки, освітні ступені/курс, наявність відповідних академічних програм у європейських університетах та дату дедлайну подачі конкурсних документів. Варто раціонально розрахувати час, який потрібен тобі для підготовки аплікаційної заявки, адже після дати дедлайну документи не приймаються до розгляду відбірковою комісією. Пам’ятай, що подаватися ти можеш лише на той предметний напрямок, який співвідносний з твоєю спеціальністю в КНУ. Наприклад, якщо ти вивчаєш право, то подаватися на економіку або історію ти не можеш. Це стосується й освітніх ступенів і курсів. Якщо конкурс оголошується для студентів-магістрів першого року навчання, то студент бакалаврату другого або третього курсу подаватися не може, навіть якщо конкурс оголошено на предметний напрямок, який вивчає студент, і наявні у європейському університеті курси корелюються з його/її навчальним  планом в КНУ.

Що таке аплікаційна заявка на участь у конкурсі?

Аплікаційну заявку на участь у конкурсі формує наступний пакет документів:

  1. СV / резюме в форматі EUROPASS https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv;
  2. Learning Agreement;
  3. Мотиваційний лист;
  4. Сертифікат про рівень володіння іноземною мовою;
  5. Рекомендаційний лист;
  6. Індивудіальний графік;
  7. Витяг із залікової книжки (перекладений та завірений);
  8. Онлайн-форма.

СV

Europass CV є одним із найвідоміших форматів резюме в Європі. Створити резюме ти можеш, використовуючи даний ресурс https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv. Він простий у використанні та знайомий роботодавцям та навчальним закладам. Спочатку тобі потрібно створити свій профіль з інформацією про освіту, стажування, досвід роботи та навички. Після того, як ти заповниш свій профіль, можеш створювати скільки завгодно резюме за кілька кліків. Просто вибери, яку інформацію хочеш додати, вибери свій улюблений дизайн, а все інше зробить платформа Europass. Ти можеш створювати, зберігати та ділитися резюме 29 мовами. Ресурс дозволяє завантажувати резюме, зберігати його у своїй бібліотеці Europass, ділитися ним з роботодавцями або іншими дошками вакансій.

!!!Під час підготовки СV вказуй лише правдиві та актуальні дані.

Learning Agreement

Якщо ти вже цікавився цією програмою або уже мав досвід подачі документів, то таке понятя як LEARNING AGREEMENT тобі знайоме. Це – основний документ студента, який збирається їхати на семестрове навчання у один з європейських ВНЗ у рамках програми Еразмус+. 

Спробуємо розібратись що це за документ, як його заповнювати і де потім підписувати. 

LEARNING AGREEMENT – це тристороння угода на навчання між ВНЗ, що направляє студента чи аспіранта на навчання, власне студента та ВНЗ, що приймає на навчання. 

LEARNING AGREEMENT – містить обов’язкові частини: 

1. Інформація про студента та інформація про ВНЗ, що надсилає та приймає. Дану інформацію ти можеш знайти на сайті європейського університету партнера у розділі контактної інформації або у інформаційних буклетах університетів, які розміщуються під постами конкурсів в телеграм-каналі ВМС;

2. TABLE A, де вказуються дисципліни, які студент планує вивчати протягом семестру у європейському ВНЗ;

3. TABLE B, де вказуються дисципліни, які заплановані відповідно до навчального плану ВНЗ, що направляє на навчання. 

На основі LEARNING AGREEMENT відбувається процедура перезарахування кредитів. Наш Університет розробив положення про перезарахування кредитів, з яким можна ознайомитись за цим посиланням: http://mobility.univ.kiev.ua/?page_id=798&lang=uk

Головне, що має пам’ятати студент – протягом семестру  можна набрати  30 кредитів і те, що дисципліни мусять корелюватись з основним навчальним планом ВНЗ, що направляє на навчання. Також, під час вибору курсів в європейському університеті звертай увагу на вимоги приймаючого ВНЗ стосовно обов’язкової кількості набраних кредитів для навчання під час семестру.

Хто допоможе тобі заповнити угоду? Координатори академічної мобільності, які закріплені за факультетами (посилання http://mobility.univ.kiev.ua/?page_id=195&lang=uk), а також методисти деканатів. 

Хто підписує угоду? У випадку, якщо саме ти станеш наступним еразмузівцем, то тобі необхідно буде підписати  LEARNING AGREEMENT. Крім тебе, угоду підписує проректор з навчально-методичної роботи Гожик А. П. та координатор академічної мобільності відповідного факультету/інституту.

І насамкінець, на етапі подачі документів ми не вимагаємо підписані угоди, а лише робочий варіант з дисциплінами. 

Форма LEARNING AGREEMENT (посилання для завантаження)

Інстукція до заповнення LEARNING AGREEMENT (англійською) (посилання для завантаження)

Мотиваційний лист

Мотиваційний лист – твір про, цілі, мотивацію у житті. Мотивація – це один з найголовніших критеріїв відбору, тому комісія звертає особливу увагу на структуру та зміст мотиваційного листа.

Щоб правильно написати мотиваційний лист, радимо тобі написати його у вигляді відповідей на наступні питання:

1.Чому я хочу взяти участь у програмі Еразмус+?

2. Чому я обрав/ла даний університет для навчання протягом семестру?

3. Що я буду вивчати в приймаючому університеті і які знання та навички я очікую отримати? 

4. Як мобільність допоможе мені реалізувати плани/цілі в майбутньому?

5. З яким досвідом я повернуся в Україну?

ВАЖЛИВО: Основна вимога написання — це стислість, чіткість, логічність викладу і правдива інформація!

Сертифікат про рівень володіння іноземною мовою

Ти можеш подавати сертифікат міжнародного зразка або університетський у залежності від вимог конкурсу.

Щоб отримати університетський сертифікат, тобі слід звернутися до свого викладача іноземної мови на факультеті/інституті. Печатка ставиться відповідного факультету або інституту.

TSNUK Language proficiency form (посилання для завантаження)

Індивідуальний графік

Індивідуальний графік – документ, що містить інформацію про кількість перезарахованих і неперезарахованих кредитів. 

 http://mobility.univ.kiev.ua/?page_id=361&lang=uk

Подається із вказаними орієнтовними датами складання сесії по поверненню та із візою-погодженням координатора з мобільності на факультеті або інституті /завідувача кафедрою та начальника ВАМ. 

Перед заповненням графіка радимо тобі окремо виписати курси, які будуть читатися у тебе протягом семестру, на який планується мобільність, в КНУ та обрані тобою курси в європейському університеті і надіслати на погодження своєму академічному координатору/завідувачу кафедри. Заповнити документ тобі допоможе відділ академічної мобільності.

Витяг із залікової книжки

За витягом із залікової книжки радимо тобі звертатися до методиста на факультеті або в інституті. Переклад на іноземну мову ти робиш самостійно або звертаєшся у бюро перекладів чи будь-який інший центр з надання подібних послуг. Якщо переклад робиш самостійно, то тобі потрібно надіслати його на завіряння перекладачу відділу міжнародного співробітництва Олесі Олександрівні Сідельніковій на поштову скриньку olesia.sidelnikova@knu.ua.

!!!Зверни увагу, що відділ міжнародного співробітництва завіряє лише переклади англійською мовою.

Участь у співбесіді

Якщо кандидат підготував всі конкурсні документи належним чином, дотримався всіх конкурсних вимог та надіслав їх до дати дедлайну, то він отримує запрошення на участь у співбесіді.

Для участі у співбесіді ти маєш підготувати презентацію, в якій потрібно стисло обґрунтувати свою мотивацію участі у програмі.

Критерії відбору

Студент або аспірант, який претендує на участь у програмі обміну з ВНЗ-партнером у рамках програми «Еразмус+» повинен відповідати наступним вимогам:

1) мати середній бал навчання не нижчий 75 балів;

2) володіти іноземною мовою на рівні не нижчому ніж той, що вимагається відповідним ВНЗпартнером та мати відповідний сертифікат, який це підтверджує;

3) мати високий рівень мотивації;

4) правильно підготувати Learning Agreement і мати мінімальну кількість перезарахованих кредитів-15;

5) бути активним у студентському та поза аудиторному житті, брати участь у проектах, дослідженнях, конференціях тощо.

Оголошення результатів

Кожен учасник після завершення співбесіди отримує свій персональний код на пошту, за яким може відслідковувати результати на офіційній сторінці ВМС у фейсбуці та телеграм-каналі.

Результати конкурсу публікуються в межах трьох робочих днів.

Найчастіші запитання

Я студент спеціальності “Політологія”, а в тексті конкурсу вказано предметні напрямки “Економіка” та “Міжнародні відносини”. Проте на сайті європейського університету є перелік потрібних мені курсів, які корелюються з моєю навчальною програмою в КНУ. Чи можу я подавати аплікаційну заявку на конкурс?

Ні, подаватися на цей конкурс ти не можеш, оскільки проектна співпраця з даним університетом передбачається лише за вказаними напрямками в оголошені і відповідно до них буде здійснюватися відбір кандидатів.

Чи можу я, студентка 2-ого курсу бакалаврату, брати участь у конкурсі, який оголошено для студентів-бакалаврів 3-ого курсу?

Ні, брати участь у конкурсі можуть лише студенти 3-ого курсу.

Студенти яких курсів не можуть брати участь у програмі мобільності?

Студенти випускних курсів – 4-ого курсу бакалаврату та 2-ого курсу магістратури в 2-ому семестрі.

Яка мінімальна та максимальна кількість перезарахованих кредитів може бути зазначена в Learning Agreement і дозволить мені взяти участь у програмі?

Мінімальна кількість -15 кредитів, максимальна – 30. Стосовно максимальної кількості радимо тобі орієнтуватися на кількість кредитів, передбачених твоїм навчальним планом на семестр мобільності.

Чи можу я надіслати частину конкурсних документів до дати дедлайну, а решту після?

До дати дедлайну має бути надісланий повний пакет конкурсних документів. Неповні пакети документів до розгляду не приймаються.

В мене немає мовного сертифікату. Як я можу його отримати?

Див. розділ Сертифікат про рівень володіння іноземною мовою

Не розумію як заповнювати Learning Agreement?

Радимо тобі ознайомитися з детальними інструкціями щодо заповнення Learning Agreement. Завантажити рекомендації можна тут.

Хто підписує Learning Agreement на етапі конкурсу?

Ми не вимагаємо підписання Learning Agreement на етапі конкурсу.

Де я можу знайти перелік курсів англійською мовою для заповнення Learning Agreement?

Дивися відповідну інформацію на сайті або в інформаційному буклеті європейського університету, що розміщується під постом оголошення в телеграм-каналі ВМС.

До кого мені звернутися за погодженням обраних курсів в приймаючому університеті?

До свого академічного координатора на факультеті/інституті.

Де я можу отримати витяг із залікової книжки?

У методиста в деканаті на факультеті/інституті.

Історії успіху…

Контакти

 Якщо у тебе виникли запитання, просимо звертатися за консультацією до відділу міжнародного співробітництва.

Курченко Олена Олександрівна

Еразмус+ Координатор

Адреса: вул.. Володимирська, 60, к.267

Тел.: +380442393150

Email: erasmus.international@knu.ua